Hoe gezond is onze jeugd?
Dit najaar vindt voor de tweede keer de landelijke Gezondheidsmonitor Jeugd klas 2 en 4 plaats. Alle GGD’en onderzoeken dan de gezondheid, het welzijn en de leefstijl van de middelbare scholieren. Dit doen zij in samenwerking met het RIVM en geven hiermee uitvoer aan de wettelijke taak van gemeenten om de gezondheidstoestand van de jeugd te monitoren.
Dataverzameling via middelbare scholen
Meer informatie
Voor vragen of meer informatie over het onderzoek kunt u contact opnemen met een GGD bij u in de buurt. Of bekijk de informatiefilm over de Gezondheidsmonitor Jeugd 2019.
Let op: Naast de Gezondheidsmonitor Jeugd lopen ook de reguliere screeningsvragenlijsten door voor de JGZ-contactmomenten.
Lees ook
Prenataal huisbezoek versterkt kansrijke start
30 jun 2022 Jeugd & OpvoedenMet de wet ‘Prenataal huisbezoek door de Jeugdgezondheidszorg’ (PHB JGZ) krijgen alle gemeenten vanaf 1 juli 2022 de taak om een prenataal huisbezoek door de jeugdgezondheidszorg (JGZ) aan de ... Lees meer
Aftrap voor een Gezonde Jeugd met staatssecretaris Van Ooijen
24 jan 2022 Jeugd & OpvoedenVandaag mocht GGD Hollands Midden de nieuwe staatssecretaris van het ministerie van VWS, Maarten van Ooijen, welkom heten. Van Ooijen bracht een werkbezoek aan de GGD om zich ... Lees meer